O nás

Parkour je nesúťažná pohybová disciplína, v ktorej ide o čo najefektívnejší, najrýchlejší a najbezpečnejší presun z bodu A do bodu B, s využitím schopností vlastného tela. V Banskej Bystrici sa trénuje už od roku 2005 a je tu preto vybudované výborné zázemie. Viacerí ho považujú za hlavné mesto - mekku tejto disciplíny na Slovensku. Niekoľko rokov sa jej venujeme aj my - skupina parkouristov, ktorá organizuje túto akciu. Keďže nás táto disciplína veľmi oslovila a viacerým z nás zmenila život - po fyzickej i psychickej stránke, berieme ako poslanie, že svoje skúsenosti posunieme ďalej. Preto v našom meste organizujeme pravidelné a bezplatné tréningy. Už pred viacerými rokmi nás zaujala možnosť pripraviť spoločné podujatie, na ktorom by sa zišli parkouristi spolu s verejnosťou, ktorá sa tejto disciplíne nevenuje. Začali sme v malom - chceli sme len jednodňovú akciu vonku, no keď sa nám podarilo dohodnúť so Športovým gymnáziom na prenájme ich športovej haly, začalo sa to nabaľovať. Nakoniec vzniklo veľké trojdňové podujatie s medzinárodnou účasťou a prítomnosťou verejnosti, ktorá sa mohla dozvedieť o parkoure viac. Po úspešnom prvom ročníku a ohlasoch za pokračovanie v tradícii tohto Meetingu, sme odhodlaní pustiť sa už do jeho šiesteho pokračovania. Je to možnosť, ako zvýšiť povedomie o tejto disciplíne, oboznámiť ľudí, že parkour je nedeštruktívnou a zmysluplnou formou trávenia voľného času, a takisto ich zapojiť do tréningu formou workshopov a prednášok. Podeliť sa o skúsenosti s inými parkouristami, prežiť pár letných dní plných zdravého tréningu bez alkoholu a rivality, ako v jednej veľkej rodine.

Pri realizácii projektu sa snažíme vychádzať zo spoluprác, ktoré sme nadviazali už pri prípravách minulých ročníkov. Oslovili sme opäť rôzne lokálne firmy, ktoré nám poskytnú materiál na prípravu prekážok v hale. Okrem toho aktívne komunikujeme s médiami, či už lokálnymi, alebo (aj) celoslovenskými, internetovými i tlačovými, ktoré budú aj tento rok našimi mediálnymi partnermi. Snažíme sa tiež o čo najväčší komfort pre účastníkov a divákov tým, že sa snažíme zabezpečiť aj zdravú stravu, minerálne vody a doplnky energie pre všetkých. Ďalšou formou mediálnej kampane sú infoletáky, plagáty, citylighty a pod., vďaka ktorým sa o tomto podujatí dozvie verejnosť. S parkouristami komunikujeme cez internet, kde začiatkom mája spustíme oficiálnu registráciu účastníkov.

Hlavnými dôvodmi realizácie šiesteho ročníka tohto podujatia sú úspechy tých predošlých. Ohlasy na podujatie boli takmer vždy pozitívne a veľa ľudí sa na ďalší ročník tešilo už po skončení toho aktuálneho. To motivuje aj nás. Keďže sme priamo zaangažovaní aj ako parkouristi, priznávame, že to robíme pre ostatných, ako by sme to robili pre seba. O to viac sa snažíme. Prípadná podpora tohto projektu by bola veľmi cenná, nakoľko nedisponujeme žiadnymi finančnými prostriedkami. Všetky náklady, ktoré máme s organizáciou podujatia, musíme prenášať do registračného poplatku účastníkov. Verejnosť má vstup zadarmo. Keďže z Meetingu nechceme komerčné podujatie, tzn. nerobíme ho pre zisk, snažíme sa, aby boli náklady účastníkov čo najnižšie. Aby bolo aj toto podujatie, podobne ako parkour, dostupné pre všetkých, aj tých, ktorí nemajú veľa peňazí. 

Vzhľadom na masívnu mediálnu kampaň, ktorú k podujatiu pripravujeme, by sme chceli hlavne zvýšiť povedomie verejnosti o tejto disciplíne a ľuďoch, ktorí sa jej venujú. Poukázať na to, že nie sme vandali, ale iba trénujeme s vlastným telom, zdravo a že sa k nám môže pridať každý, bez rozdielu veku, pohlavia alebo skúseností. Parkourové tréningy sú zadarmo, a preto sú veľmi dostupnou formou cvičenia. Na Meetingu sa verejnosť formou prednášok a workshopov dostane viac do obrazu a budeme len radi, ak po podujatí rozšíria naše rady. Okrem toho, aj čo sa týka aktívnych parkouristov, na meetingu sa dozvedia viac o správnych formách tréningu, stretnú sa s inými parkouristami z iných krajín a dúfame, že aj so svetoznámymi nadšencami tejto disciplíny. To im pomôže rozšíriť obzory, pridať skúsenosti a zodpovednosť pri tréningu. Podujatie plánujeme opakovať každoročne, až kým nám to sily dovolia. Bez ohľadu na to, že samotný Meeting trvá iba pár dní, nemá krátkodobý charakter. Po akcii sa na pravidelných nedeľných parkourových tréningoch v meste vždy objaví niekoľko nových nadšencov, ktorí sa o parkoure dozvedeli práve na Meetingu.

Vytvorte si svoj web alebo online obchod cez Mozello.

Rýchlo, jednoducho a bez programovania.

Nahlásiť zneužitie Viac informácií